بهترین پارچه برای خیاط های تازه کار – معرفی 2 پارچه پرکاربرد

بهترین پارچه برای خیاط های تازه کار

انتخاب بهترین پارچه برای خیاطی مخصوص افراد تازه کار ، یکی از دغدغه های هنر جو های تازه کار است. شاید خیاطی را تازه شروع کرده‌اید و هنوز برای دوختن یک لباس معمولی آماده نیستید. اما اصلاً نترسید، چون بعضی کارها خیاطی را آسان‌تر می‌کند. چون خیاطی با برخی از پارچه‌ها آسان‌تر و با برخی دیگر سخت‌تر است.

استفاده از بهترین پارچه برای شروع خیاطی

حالا که دنیای شیرین خیاطی را شروع کرده‌اید و می‌خواهید به جای خرید لباس‌ها خودتان دست به کار شوید، در اینجا می‌خواهیم بهترین پارچه‌هایی را به شما معرفی کنیم که دوخت آنها از پارچه‌های دیگر آسان‌تر است. الیاف پارچه در هم بافته می‌شود. این الیاف معمولاً حیوانی، گیاهی یا دستی هستند. از آنجایی که خوب کش می‌آیند محکم هستند.

نکته مهم :

پارچه‌هایی مثل مولسکین و کبریتی همیشه از کتان به دست می‌آیند. این پارچه‌ها ارزان‌تر هستند. البته کتان جرسی را انتخاب نکنید چون پارچه‌های ماشینی هستند و به خاطر کشی بودن دوخت و دوز با آنها آسان نیست. پارچه‌های کتان سنگین مثل دنیم سخت‌تر هستند.

معرفی 2 مدل پارچه برای شروع خیاطی

حال که تصمیم گرفته اید وارد دنیای خیاطی شوید بهتر است که با پارچه های مناسب و راحتر تر برش ها و خیاطی را اغاز کنید. در این جا ما به شما دو نمونه از بهترین پارچه ها را معرفی می کنیم که بهتر است با انها شروع کنید .

پارچه شماره 1 – پارچه لینن

لینن برای لباس عالی است. لنین در انواع اندازه موجود است و برای لباس‌های تابستانی گزینه مناسبی است. یادتان باشد که لینن به خاطر ترکیب شدن با کتان یک پارچه ترکیبی است که ممکن است کمی گران باشد. این پارچه برای بلوزهای آستین کوتاه، پیژامه و پیراهن مناسب است.

پارچه شماره 1پارچه لینن
پارچه شماره 2 پارچه پشمی

پارچه شماره 2 – پارچه پشمی

اگر می‌خواهید دامن بدوزید می‌توانید پارچه پشمی را انتخاب کنید که البته کمی گران است. پارچه‌های پشمی مصنوعی یا دستی مثل پلی استر و پلی کتان برای خیاط‌های تازه کار مناسب است. این پارچه سبک و مقاوم است و قیمت پایینی دارد. کتان مخمل هم برای دوخت دامن و کت خوب است.

نکته مهم :

بعد از انتخاب بهترین پارچه می‌توانید جزئیاتی مثل دکمه، نخ و زیپ را انتخاب کنید. این جزئیات به شما کمک می‌کند تا خیاط بهتری باشید. بعد می‌توانید کم کم به سراغ پارچه‌های سخت‌تر بروید.

نتیجه گیری نهایی :

به طور کلی پارچه‌هایی مثل کتان، لینن و کتان-لینن برای تازه کارها بهترند چون کش نمی‌آیند. از پارچه‌هایی مثل پلی استر، ابریشم، ریون و کتان جرسی دوری کنید. می‌توانید پارچه‌های سبک و متوسط را هم انتخاب کنید و یادتان باشد که پارچه‌های سنگین کار را سخت می‌کنند. پارچه‌هایی با رنگ‌های ساده و طرح‌های کوچک بهتر هستند چون اگر طرح پارچه درشت باشد دنبال کردن الگوی طرح کار را سخت می‌کند. بعد می‌توانید به سراغ پارچه‌های لغزنده بروید که از بین آنها شالیس بهتر است.

معرفی سایت خاله یاردا

هدف از ایجاد سایت خاله یاردا، به عنوان مرجع یادگیری خیاطی بدون الگو، ارائه آموزش‌های لازم به صورت آنلاین به کاربران است. شما می‌توانید به راحتی آموزش‌های مورد نیاز خود را به صورت جداگانه و بر اساس نیاز خود تهیه کرده و از خیاطی خود لذت ببرید. همچنین این آموزش‌ها به خیاطان و افراد علاقه‌مند به خیاطی کمک می‌کند که سریع‌تر و بهتر لباس‌های مدنظر خود را آماده کنند.

معرفی سایت خاله یاردا

هدف از آموزش خیاطی بدون الگو چیست؟

با آموزش خیاطی بدون الگو می‌توانید هر آنچه دوست دارید بدوزید، از دامن گرفته تا انواع پیراهن و شلوار! همیشه یادتان باشد که برای دوختنِ آموزش دوخت لباس مجلسی بدون الگو و چه با الگو، هر چه اندازه‌گیری را دقیق‌تر انجام دهید و هر چه بیشتر به آن توجه کنید، نتیجۀ کارتان به مراتب بهتر خواهد بود. اگر قبلاً اندازه‌ها را تخمینی حساب می‌کردید، بهتر است از حالا به بعد، دقت کارتان را بیشتر کنید و به سراغ اندازه‌گیری دقیق بروید. قسمت‌های لازم را به طور دقیق انجام دهید و لباس را بر اساس آن اندازه‌ها بدوزید. یادتان باشد که اندازه‌هایی که می‌گیرید، درواقع نقشۀ راهتان هستند و باید بسیار دقیق باشند.

Hossein_Barati وب‌سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *